Baza wiedzy na temat paznokci. Wybrane zdjęcia, galeria paznokci. Krok po kroku jak robić paznokcie, jak dbać o paznokcie. Fakty i mity o paznokciach i wiele więcej. Ciekawostki i pazurki
Paznokcie
Blog > Komentarze do wpisu

Jak dbać o paznokcie?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre kobiety mają piękne paznokcie? Czy mogą one być prawdziwe? Oczywiście, że tak - mogą! Wszystko, co musisz zrobić to pamiętać, że piękne paznokcie muszą być rozpieszczane i potrzebują piłowania. Jeśli będziesz pamiętać o tej prostej zasadzie - to ty też będziesz mieć wspaniałe paznokcie i to bez niczyjej pomocy!

Jak dbać o paznokcie ?

 

Krok po kroku - jak dbać o paznokcie:

Jedzenie a paznokcie

Twoje paznokcie będą odzwierciedlać to, co jesz. Jeśli żywisz się hamburgerami i frytkami, nie oczekuj, że będziesz mieć paznokcie silne i zdrowe - przykro nam, ale to po prostu nie działa… Zamień niezdrowe jedzenie na jogurty, warzywa i owoce i już będziesz na najlepszej drodze!

Paznokcie podczas zmywania naczyń

Wypracuj w sobie zwyczaj noszenia gumowych rękawiczek, tak często, jak to możliwe. Ludzie często zapominają, że woda i detergenty negatywnie wpływają na kondycje paznokcia. Zastanów się, jak często są one w wodzie... a to dopiero początek.

Chroń paznokcie w ogrodziepaznokcie pilnik do paznokci

Ogrodnictwo jest inną pozornie nieszkodliwą działalnością… Wszystkie czasopisma latem zachęcają do aktywnego wypoczynku na działce. Zgadzam się, że takie ćwiczenie jest świetne dla sylwetki, jednak paznokcie nie będą Ci za to wdzięczne. Choć w ogrodzie używamy często rękawic to płytka paznokcia i tak pozostaje brudna. Oczywiście rękawice są lepsze niż nic, przynajmniej może nie połamiemy paznokci ;)

Balsam do rąk

Podczas oglądania telewizji, warto nawilżać dłonie i paznokcie ulubionymi balsamami do rąk. To nie tylko miłe i relaksujące, ale także bardzo ważne dla paznokci. Taki systematyczny zabieg widocznie wzmocni paznokcie.

Zadbaj o skórki paznokci

Skórki okalające paznokcie również zasługują na delikatną uwagę. Muszą być rozpieszczane specjalnymi oliwkami lub kremami do paznokci. Suche skórki to pierwszy krok do zadziorków, więc dopilnuj by codziennie o nie dbać i poświęcać im czas.

Piłowanie paznokci

Na szczęście w tej chwili, również krótkie paznokcie są modne. Oznacza to, że jest mniejsze ryzyko ze paznokcie będą obgryzane i to jest bonus. Paznokcie należy przepiłowywać dzięki temu paznokcie będą mocniejsze i w przyszłości / z czasem możesz zapuścić dłuższe.

Polerowanie a piękne paznokcie

Niektóre paznokcie korzystają na tym, że nie są polerowane (przynajmniej niektórzy tak uważają). Ja uważam, że moje paznokcie uwielbiają polerowanie. Dzięki niemu zyskują piękny połysk i świeży wygląd. Jednak należy pamiętać, że zbyt częste polerowanie paznokci może doprowadzić do ich osłabienia.

Pilnik do paznokci

Pilnik do paznokci trzymaj zawsze przy sobie. Najgorsze, co może się przytrafić pięknym paznokciom to obgryzienie zębami zadartego paznokcia.

tagi: paznokcie, pelęgnacja paznokci, manicure,

 

paznokcie naturalne

niedziela, 21 listopada 2010, ania_ania453

Polecane wpisy